Často kladené dotazy

Napište nám svůj dotaz

Chtěl bych vědět, jakým způsobem probíhají zkoušky, pokud se členem Vaší MO chce stát můj syn, který chodí teprve do druhé třídy. O rybaření se zajímá už delší dobu, chodíme na ryby spolu, zatím využívám možnosti , aby lovil na jeden z mých prutů. Ale už by chtěl mít i svoji povolenku. Koukal jsem se na testy na internetu, ale vzhledem k tomu, že sotva umí číst, nevím, jak by se to naučil, jak by to všechno pochopil. Otázky jsou složité. Legislativě ještě nemůže rozumět, ale základní pravidla umí, učím ho všechno. Děkuji.
Jiří Černý
Přeji hezký den. Zkoušky, nutné pro získání prvního rybářského lístku u dětí školního věku důsledně přizpůsobujeme jejich věku a možnostem. Zkouška probíhá zpravidla ústní formou, ptáme se na nejdůležitější a potřebné body z Rybářského řádu , konkrétně třeba na to, kolik ryb si může ponechat v jednom dni, jakou míru mají nejznámější ryby a podobně. Součástí zkoušky je i poznávání ryb, ptáme se na ty nejznámější, s kterými se malý rybář měl možnost setkat , které bude lovit. Během dlouholeté praxe jsme již našli způsob, jak poznat, kdy má dítě o rybaření skutečný zájem, stačí vědomosti, které odpovídají jeho věku a schopnostem. Termíny zkoušek pro děti jsou stejné, jako pro dospělé, vždy jsme v kanceláři dva zkoušející, dětem se věnujeme individuálně. Případně si můžete dohodnout telefonicky jiný termín, tak jak Vám bude vyhovovat.
Dobrý den, potřebuji se zeptat, co mám udělat, abych mohl přestoupit z jiné organizace do vaší, protože se stěhuji do Prahy a mám to k Vám blízko. Budu muset platit zápisné? A kolik?
Honza Koutný
Dobrý den, postup pro přestup z jiné MO je následující: ve Vaší původní MO si vyzvednete tzv. převodku, formulář , kde Vám MO potvrdí, že nemáte vůči ní žádné závazky (tj. máte vrácenou povolenku, případně uhrazenou brigádnickou povinnost za minulý rok, vybírají-li ji zpětně, praxe je různá). S převodkou se dostavíte kdykoliv do konce února (denně od 9.00 do 16.30) do kanceláře naší MO, my Vás zaevidujeme do pc a zaplatíte si již u nás nové příspěvky na rok 2012 a brigády - případně rovnou i povolenku, na tu je však čas kdykoliv během roku. Zůstanete členem ČRS , jen změníte MO. Žádné zápisné se v tomto případě samozřejmě neplatí. Těšíme se na Vaši návštěvu.